AUSTRALIAN OPEN 2019. Rezultatele de luni, Osaka si Pliskova sunt in sferturi. Ultima calificata se alege intre Halep si Serena

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol
AUSTRALIAN OPEN 2019. Pliskova s-a impus dupa un meci care a durat o ora si va juca in faza urmatoare cu invingatoarea din partida Simona Halep, locul I WTA - Serena Williams (SUA), locul 16 WTA si cap de serie numarul 16, intalnire programata de la ora 10.00. Palmaresul Karolinei Pliskova cu Halep este de 2-6, iar cu Serena Williams este de 1-2.
AUSTRALIAN OPEN 2019. De asemenea, Naomi Osaka, locul 4 WTA si cap de serie numarul 4, s-a calificat pentru prima data in sferturile de finala ale Australian Open, dupa ce a invins-o, luni, cu scorul de 4-6, 6-3, 6-4, pe letona Anastasija Sevastova, locul 12 WTA si cap de serie numarul 13. Japoneza s-a impus intr-o ora si 47 de minute si va evolua, in mansa urmatoare, cu ucraineanca Elina Svitolina, locul 7 WTA si cap de serie numarul 6.
Svitolina s-a calificat in sferturi, a doua oara in cariera, la Melbourne, dupa ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Rezultatele | Pliskova |