FC Voluntari ramane in LIGA 1. Barajul cu Chindia a fost decis la PENALTY-URI

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol
Chindia a facut un meci mare cu Voluntari, pe care a invins-o cu 1-0 si a rezistat apoi la inca doua reprize de 15 minute. A adus "dubla" la penalty-uri, unde echipa gazda s-a facut de ras, pierzand 0-3. Tanarul Denis Ciobotariu a marcat cu capul in minutul 67 si a restabilit egalitatea in cele doua manse. Meciul a ajuns in cele din urma la loviturile de departajare, unde Chindia n-a marcat niciun gol. Cherchez, Pencea si Negut au trimis fie in bratele lui Minca, fie in bara transversala, in timp ce Marinescu, Cernat si tanarul Leasa au inscris pentru ilfoveni, care vor continua in Liga 1.
"A fost un meci greu, dificil, cum ne asteptam. O neatentie ne-a costat si am ajuns la penalty-uri. Acolo am fost mai lucizi. Nu m-am uitat la penalty-uri, am avut o cadere de calciu. Am fost la vestiar, dar m-am intors. Ma bucur ca obiectivul a fost indeplinit. N-a fost usor, mi-am asumat acest risc si mi-am indeplinit obiectivul. E doar un inceput. Vreau mai mult. Vreau sa stam in primele opt, voi discuta cu conducerea pentru ca am anumite pretentii. A intervenit o blazare, trebuie sa aducem sange proaspat, sa aducem ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Voluntari | Chindia |