FRANTA - BELGIA 1-0. Franta, prima finalista la CM 2018. Belgia merge in finala mica

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol
Franta a invins la limita Belgia, 1-0, si va intalni in finala invingatoarea partidei Croatia - Anglia, care se joaca miercuri, de la ora 21:00.
Belgia a irosit prima ocazie importanta a partidei. Sutul lui Hazard din minutul 15 s-a dus putin pe langa poarta lui Lloris. "Dracii rosii" au continuat sa fie periculosi, iar Alderweireld a ratat o ocazie mare in minutul 21, cand Lloris a respins printr-un reflex magistral. Francezii au contat pentr prima oara in minutul 39, cand Courtois a respins in-extremis sutul fundasului Pavard.
Dupa pauza, Franta a fost cea care a dictat ritmul partidei, iar golul a venit in minutul 51. Umtiti, fundasul Barcelonei, a reluat superb, cu capul, o centrare venita din corner. Belgienii au incercat sa egaleze pana la final, dar actiunile lor nu au avut consistenta, in ciuda numelor impresionante din ofensiva, ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Belgia | Franta |