Irina Begu merge mai departe la Australian Open. Andreea Petkovic a abandonat dupa ce s-a prabusit pe teren

Momente de panica in partida dintre Irina Begu si Andrea Petkovic, din primul tur, de la Australian Open. In setul al doilea, la scorul de 6-7, 4-3, 40-30, adversara sportivei noastre s-a prabusit pur si simplu pe teren, dupa ce a returnat. Dupa ce a primit ingrijiri medicale 10 minute, germanca a abandonat, astfel ca Irina Begu s-a calificat in turul II la Melbourne.
Petkovic?(63 WTA), a primit ulterior ingrijiri medicale, dar in acest moment nu se stie cauza acestui incident nefericit. Temperatura de la Melbourne era de 28 de grade Celsius, la ora partidei, deci este putin probabil ca sportivei din Germania sa i se fi facut rau din cauza caldurii.
Medicii care au intrat pe teren i-au luat pulsul si tensiunea Andreei Petkovic, care a fost dusa la scaunul ei.?Andrea Petkovic s-a vazut nevoita sa abandoneze, astfel ca Irina Begu este in turul II la Australian …