Liga Campionilor, Cristiano Ronaldo a marcat in fiecare meci din grupe. E singurul jucator din istorie care a reusit asa ceva VIDEO

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol

Fotbalistul echipei Real Madrid, Cristiano Ronaldo, a inscris, miercuri, un gol in meciul cu Borussia Dortmund si a stabilit un record, devenind primul jucator care marcheaza in toate cele sase etape ale grupelor Ligii Campionilor.

Cristiano Ronaldo a reusit o executie de manual in minutul 12, la faza din care a facut 2-0 in partida Real Madrid - Borussia Dortmund. Portughezul a tras de la 20 de metri, de pe loc, direct spre vinclul de la coltul lung. A fost golul cu numarul 9 pentru Ronaldo, in acest sezon al Ligii Campionilor. Scorul fusese deschis in minutul 8, de Borja Mayoral.
Cu golul marcat in minutul 12, Ronaldo a devenit primul jucator din istoria Ligii Campionilor care inscrie in fiecare etapa din grupele Ligii ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Cristiano Ronaldo | Liga Campionilor |