Lituania - Romania 1-2 in Liga Natiunilor. Maxim a adus victoria in prelungiri VEZI CLASAMENTUL

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol

Romania s-a impus, joi, cu emotii, in Lituania, scor 2-1, intr-un meci din Grupa 4, Liga C, din Cupa Natiunilor. "Tricolorii" au condus cu 1-0 din min. 13, dupa golul lui Chipciu, dar au fost egalati in min. 89, gol Zulpa. In prelungiri, min. 90+3, Maxim a dat lovitura! In celalalt meci din grupa, Muntenegru - Serbia 0-2.

Primul gol al meciului a fost inscris deChipciu, in minutul 13, din alunecare de la 10 metri de poarta. Mitrita a fost cel care i-a pasat decisiv marcatorului nostru. Lituanienii au egalat in minutul 89 prinZulpasi calificarea parea pierduta, darMaxima adus victoria in prelungiri dupa ce si-a ridiculizat doi adversari.
Dupa trei etape din Liga Natiunilor, Serbia e pe primul loc, cu 7 puncte, iar Romania pe pozitia secunda la doua lungimi in spate. Muntenegru e pe 3, cu 4 puncte. "Tricolorii" pot urca pe prima pozitie duminica daca vor invinge, pe Arena Nationala, reprezentativa Serbiei.
LITUANIA - ROMANIA 1-2 (0-1)
Au marcat: ZULPA 89 / CHIPCIU 13, MAXIM 90+3
LITUANIA:Setkus - Baravykas, A. Jankauskas, Klimavicius, Slavickas - Zulpa, Vorobjovas (63 ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Liga Natiunilor | Lituania |