Simona Halep s-a calificat in semifinale la Roma. Va juca pentru a treia oara in careul de asi la Foro Italico

news20.ro - revista presei online Revista presei online, stiri, sinteze, ziare, reviste

Trimite stirea pe Yahoo Messenger unui prietenComenteaza acest articol
SIMONA HALEP-ANETT KONTAVEIT 6-2, 6-4. Simona Halep a castigat peste 1,5 milioane euro din tenis de la inceputul anului! Ea a depasit aceasta bariera astazi, la Roma, unde s-a calificat in semifinale si si-a asigurat un cec de 115.000 de euro. Adversara in sferturi i-a fost estonianca Anett Kontaveit, pe care o invinsese cu 6-3, 6-0 in urma cu doua luni, la Miami. Nici acum n-au stat lucrurile foarte diferit, Halep controland meciul de la un capat la altul.
In semifinale, Halep o intalneste pe invingatoarea dintre olandeza Kiki Bertens si australianca de origine rusa Daria Gavrilova.

Cele mai importante momente ale partidei:
Game 18 Estonianca a salvat doua mingi de meci, dar pe a treia nu a mai reusit, iar Halep a castigat meciul, 6-2, 6-4, intr-o ora si 22 de minute.

Game 15 Dupa doua break-uri, Halep si-a pierdut la randul sau serviciul, dar conduce, scor 4-3.

Game 8 Primul set s-a incheiat dupa 35 de minute, 6-2 pentru Simona.

Game 7 Kontaveit isi face pentru prima oara serviciul in acest meci, dar Halep conduce cu 5-2.

Game 5 Al treilea break al Simonei, dupa ce in game-ul anterior si-a pierdut serviciul. Jucatoarea noastra conduce cu 4-1.

Game 3 Halep face din nou break-ul, de data aceasta la 15, si are deja 3-0, dupa doar 8 minute de joc.

Game 1 Estonianca a inceput la serviciu, dar Halep a reusit break-ul, la 30 si are 1-0.

DIGI SPORT LIVE VIDEO SIMONA HALEP-ANETT KONTAVEIT. Simona Halep o intalneste pentru a doua oara ...

Cuvinte cheie pentru aceasta stire: Foro Italico | Simona Halep |