Ministrul Finanţelor Publice, Florin Cîţu, s-a arătat revoltat de practica acordării concediilor medicale „peste noapte” pentru funcţionarii publici care sunt vizaţi de o posibilă detaşare sau care nu îşi fac treaba. El a comentat la emisiunea „În faţa ta” acest sistem despre care a spus că trebuie să înceteze.






