Sportiva Ana Maria Popescu a câştigat, duminică, medalia de aur la Grand Prix-ul de spadă de la Doha. Aceasta a învins-o în finală, cu 15-9, pe italianca Mara Navarria, potrivit News.ro.
Anterior, ea s-a impus în faţa sportivelor Camille Nabeth (tabloul de 64), Katrina Lehis (tabloul de 32), Jung Hyojung (tabloul de 16), Katharine Holmes (sferturi) şi Tatiana Andriuşina (semifinale).
La Doha a concurat şi Amalia Tătăran, învinsă de estona Kristina Kuusk pe tabloul de 64.


![[P] Goluri, parade și succes. Ei sunt fotbaliștii care pot da lovitura la Turneul Final](https://www.news20.ro/wp-content/uploads/2026/06/Screenshot-2026-06-24-at-18.29.09-324x235.png)



