Din informațiile oferite de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) și din actele normative în vigoare, StartupCafe.ro a schițat o procedură care ar urma să fie efectuată de firmele românești care își trimit angajații în șomaj tehnic cu plata indemnizației de la stat.






