Votul din Senat privind creșterea indemnizațiilor demnitarilor aflați în funcție are efecte perverse care depășesc cadrul strict al aceste categorii. Legea adoptată miercuri a fost o veste bună și pentru foștii deputați și senatori, care nu doar că nu au rămas fără pensii speciale, ci le-au fost și crescute.
Senatul a mărit și pensiile foștilor parlamentari. Majorarea este de peste 1.000 de lei pentru aleșii cu două mandateFoto: fanatik.ro



![[P] Goluri, parade și succes. Ei sunt fotbaliștii care pot da lovitura la Turneul Final](https://www.news20.ro/wp-content/uploads/2026/06/Screenshot-2026-06-24-at-18.29.09-324x235.png)


