Hunedoara – Turist moldovean, epuizat după un traseu prea lung în Masivul Retezat, coborât de pe munte de salvamontişti

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Un turist moldovean care era epuizat după un traseu prea lung în Masivul Retezat a fost coborât de pe munte de salvamontiştii din Hunedoara, duminică noaptea.

”Noapte alba pentru salvamontistii hunedoreni … O echipa de salvatori montani a Serviciului Salvamont al Consiliului Judetean Hunedoara a intervenit in cursul noptii pentru localizarea si salvarea unui cetatean moldovean surprins de inserare pe Valea Stanisoara din Masivul Retezat”, anunţă Salvamont Hunedoara într-o postare pe pagina de Facebook.

Turistul, care era singur, era epuizat dupa un traseu prea lung pentru puterile sale si deficitar echipat pentru conditiile meteo actuale.

El a fost gasit si coborât la poalele muntelui.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa contact@news20.ro.

spot_img