Arbitrul care a distrus semifinala dintre Chelsea si Barcelona s-a calugarit

spot_img

Știri din aceeași categorie

Dormitoare și Paturi de Lux Homemobili – Confort și Stil la Superlativ

/*! elementor - v3.7.8 - 02-10-2022 */ .elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#818a91;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#818a91;border:3px...

Parfum de vară care rezistă mai mult: cum funcționează layering-ul și ce produse să combini

18.06.2026 Planul Naţional de Redresare și Rezilienţă (PNRR) – Componenta...

DISTRIBUIE!

Tom Henning Ovrebo, arbitrul care a a distrus semifinala Ligii Campionilor dintre Chelsea si Barcelona, s-a calugarit, scrie, luni, ziare.com, citand cotidianul AS. Norvegianul spera ca in acest fel sa-si regaseasca linistea pierduta dupa acel meci in care a comis greseli pe care nu si le poate explica.

„Am cautat o explicatie pentru prestatia mea de pe Stamford Bridge, dar nu am gasit-o. In fiecare seara ii vedeam pe Ballack, Drogba si Essien reprosandu-mi arbitrajul. Am trait un infern pana acum. Din cauza mea, Barcelona a ajuns in finala si a castigat-o. Doar retragerea din fotbal si cautarea linistii spirituale ma pot ajuta sa depasesc starea de neliniste pe care o am din seara meciului Chelsea – Barcelona”, a spus Ovrebo.

Ovrebo a condus la centru, anul acesta, returul semifinalei Ligii Campionilor dintre Chelsea si FC Barcelona. Pe parcursul acelui meci, norvegianul nu a acordat cel putin doua lovituri clare de la 11 metri pentru englezi. Partida s-a terminat 1-1, dupa ce in tur a fost 0-0, astfel ca FC Barcelona a mers in finala Ligii Campionilor, pe care a castigat-o, scor 2-0, in fata celor de la Manchester United.

spot_img