Arbitrul Marius Avram scos cu targa de pe teren, la un meci de Europa League. Ce s-a intamplat la Budapesta

Arbitrul Marius Avram s-a accidentat, marti, in minutul 27 al meciului Honved Budapesta – FK Rabotnicki Skopje din mansa a doua a turului I preliminar al Ligii Europa si a fost inlocuit de rezerva Iulian Calin.

Marius Avram a fost scos pe targa de pe teren, la scorul de 2-0 pentru gazde. Meciul a fost intrerupt mai multe minute din cauza accidentarii centralului roman.
Calin i-a aratat cartonasul rosu unui jucator de-al oaspetilor si a acordat un penalti pentru Honved, in minutul 62, din care gazdele au marcat al treilea gol.
Din brigada de arbitri au mai facut parte asistentii Cristian Orbulet si Vladimir Urzica.
Honved s-a impus cu 4-0 in mansa a doua si a obtinut calificarea in turul al doilea preliminar, dupa ce a pierdut in tur cu …