ASTRA – OLEXANDRIA 0-0: Meci fara suturi pe poarta la Giurgiu

UPDATE: Astra?Giurgiu a remizat pe teren propriu, scor 0-0, impotriva ucrainienilor de la Oleksandryia.?Prima repriza a fost una greu de privit pentru orice fan al fotbalului. Prudenta a caracterizat jocul ambelor formatii. O singura ocazie au avut giurgiuvenii, in minutul 43, printr-un sut de la distanta trimis de pustiul V.Gheorghe. Nici oaspetii nu au emis pretentii, singurele tentative venind in urma unor suturi care tradau lipsa solutiilor.
Nici partea secunda nu a fost mai animata. Incrancenarea a luat loc prudentei, intr-un meci in care s-au comis peste 40 de faulturi si au fost acordate 6 caronase galbene. Fundasul central, Sergiy Basov , a fost eliminat in minutul 78. Fara folos pentru noi. Astra nu a riscat, iar partida s-a terminat cu un 0-0 plictisitor, care lasa insa deschisa o portita pentru retur.

ASTRA – OLEXANDRIA LIVE VIDEO ONLINE 2017: Fosta campioana, Astra Giurgiu, si-a obisnuit putinii fani cu prezente indelungate in cupele europene in ultimii ani, dar si cu preturi la bilete pentru toate buzunarele. Nici bine nu s-a incheiat “dubla” cu azerii de la FK Zira, ca sefii gruparii de la malul Dunarii au si stabilit cat vor costa tichetele de intrare la jocul din turul urmator. La revenirea in tara, conducatorii Astrei au hotarat sa incurajeze o prezenta cat mai mare in tribune in turul 3 preliminar.
Echipe?de start:
Astra:?P. Iliev – Belu, Bejan, Polczak, Al. Stan – Mrzljak, Dandea – Nicoara, V. Gheorghe, Al. Ionita – ChipirliuRezerve:?D. Lazar, Marquinhos, Poljak, Le Tallec, Pitian, R. Moise, BalaureAntrenor:?Edward Iordanescu
Olexandria:?Pankiv – Chebotayev, Basov, Gitchenko, Batsula – Banada, Zaporozhan, Hrytsuk – Starenkyi, Sitalo, PoliarusRezerve:?Levonidov, Bondarenko, Kalenchuk, Kulish, Ponomar, Tsurikos, PashayevAntrenor:?Volodymyr Sharan
Astfel, s-a decis ca la partida tur, cu ucrainenii de la Oleksandria, preturile biletelor sa fie intre 5 si 20 de lei, la nivelul celor din partidele din Liga 1. In aceste conditii, este de asteptat ca micuta arena giurgiuveana, care a cunoscut mari satisfactii in ultimele “aventuri” europene ale lui Alex Ionita si compania, sa fie plina, mai ales ca si echipa are sanse bune de calificare in “play-off”-ul Europa League.