Christoph Daum, pus la zid dupa egalul cu Muntenegru: Am ales singurul neamt care putea sa joace romaneste

Fostul international stelist Basarab Panduru a criticat jocul Romaniei in partida cu Muntenegru (1-1), din debutul calificarilor pentru CM 2018.”Puteam castiga din penalty, dar nu meritam sa castigam. Cred ca rezultatul de egalitate este mai normal. Dupa parerea mea, am facut o prima repriza slaba si o a doua repriza mai slaba decat prima. Jocul a adus mai mult a antrenor neamt cu fotbal romanesc. Am ales singurul neamt care putea sa joace romaneste.
Daum nu cunoaste echipa, a venit de putin timp, dar cei de la federatie au stiut aceste riscuri, si le-au asumat. Toata lumea spunea ca un …