Cristiano Ronaldo duce PORTUGALIA in semifinale la EURO 2012

Postat la: 21.06.2012 17:06 Ultima actualizare: 22.06.2012 00:02

AFP / Mediafax Foto
PORTUGALIA s-a calificat in semifinale la EURO 2012 dupa ce a invins CEHIA cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristiano Ronaldo (79), din pasa lui Moutinho.
CEHIA: Cech, Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limbersky, Plasil, Hubschman, Jiracek, Darida, Pilar, BarosPORTUGALIA: Rui Patricio, Joao Pereira, Pepe, Bruno Alves, Coentrao, Moutinho, Veloso, Meireles, C. Ronaldo, Helder Postiga, Nani
CEHIA – PORTUGALIA 0-1 (/ Ronaldo 79)
FINAL DE PARTIDĂMin. 90 Limbersky primeste cartonas galbenMin. 88 Schimbare Portugalia: intra Rolando in locul lui MeirelesMin. 86 Schimbare Cehia: intra Pekhart in locul lui HubschmanMin. 84 Schimbare Portugalia: intra Custodio in locul lui NaniMin. 83 Cech respinge in corner sutul lui PereiraMin. 79 GOOOL PORTUGALIA! Ronaldo inscrie cu capul dupa o centrare a lui MoutinhoMin. 74 Nani trage peste poarta din pozitie favorabilaMin. 64 Cech scoate de sub bara sutul lui MoutinhoMin. 61 Schimbare Cehia: intra Min. 58 Cech respinge sutul lui NaniMin. 56 Meireles trage peste poarta de la 20 de metriMin. 49 Ronaldo trage in bara din lovitura liberaMin. 46 A inceput repriza secundaMin. 45+2 Arbitrul fluiera finalul primei reprizeMin. 45+1 Ronaldo trage in bara din interiorul careuluiMin. 44 Nani cade an careu, dar arbitrul nu acorda penaltyMin. 40 Schimbare Portugalia: iese Postiga, accidentat, si intra Hugo AlmeidaMin. 33 Foarfeca lui Ronaldo trece pe langa poartaMin. 27 Veloso primeste cartonas galbenMin. 26 Nani primeste cartonas galbenMin. 24 Cech prinde centrarea lui CoentraoMin. 18 Darida centreaza bine, dar Pepe il impinge pe Baros cu umarul si acesta nu …