CSM Bucuresti, aproape calificata in FINAL FOUR dupa 34-21 cu Metz in prima mansa din “sferturi”

“Tigroaicele” n-au avut practic nicio emotie. Au inceput meciul foarte bine, iar la pauza conduceau cu 19-13 dupa evolutiile fabuloase ale lui Neagu, Kurtovic si Gullden.
Dupa revenirea de la cabine, frantuzoaicele n-au reusit sa marcheze un gol timp de 12 minute. In toata aceasta perioada, CSM a inscris de parca ar fi fost singura echipa de pe teren. Finalul jocului a adus si cea mai frumoasa faza a meciulu: Kurtovic a facut o pirueta superba pe langa o adversara, a trimis mingea lobata pana la Gullden, iar aceasta a inscris din saritura.
Pentru CSM Bucuresti au marcat Neagu 10, Gullden 7, Mehmedovic 4, Kurtovic 4, Curea 3, Niombla 2, Frafjord 1, Hagman 1, Jorgensen 1, Manea 1.