Dinamo – Concordia 3-1 in etapa a 4-a din PLAY OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Dinamo a deschis scorul dupa doar 9 minute. Nistor a centrat ideal din flancul stang, iar Hanca a indeplinit o simpla formalitate. Nistor a fost la un pas sa majoreze avantajul lui Dinamo in minutul 23, dar sutul sau de la 17 metri a fost respins in bara de Vitauskas. Pana la urma, s-a facut 2-0 in minutul 31. Nistor a oferit o noua pasa ideala, Nemec a plonjat spectaculos si l-a invins pe Vitauskas. Recitalul lui Nistor a continuat si in repriza secunda. Mijlocasul l-a lansat extraordinar pe Mahlangu, sud-africanul a sprintat catre poarta si a inscris primul sau gol pentru Dinamo in Liga 1. Nou-intratul Moldoveanu a fost la un pas sa duca scorul la 3-0 in minutul 84, dar sutul sau din interiorul careului s-a dus mult peste poarta. Bumba a marcat golul de onoare …