Episod inedit la Cupa Asiei: China a invins nationala lui Olaroiu, ajutata de un copil de mingi

spot_img

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Un episod mai putin cunoscut din timpul meciului?China – Arabia Saudita, scor 1-0, a avut loc in repriza a doua la penaltiul ratat de sauditi. Echipa lui Olaroiu a fost la un pas sa deschida scorul, insa portarul chinez a respins balonul dupa ce a primit sfaturi de la un copil de mingi.
Stephan White, in varsta de 12 ani, copil de mingi la partida din prima etapa a Grupei B la Cupa Asiei, i-a spus portarului Wang Dalei in ce parte sa sara la penaltiul executat de Naif Hazazi, elevul lui Cosmin Olaroiu, potrivit Mediafax.
La scorul de 0-0, sauditul Naif Hazazi a ratat o lovitura de pedeapsa in minutul 62, dupa ce fusese faultat in careu de Ren Hang. Portarul chinez s-a intors cu spatele la Hazazi si l-a intrebat pe copilul de mingi in ce parte sa sara. White i-a aratat cu degetul lui Dalei sa sara in partea sa stanga. Portarul a ascultat de sfatul copilului si a respins cu piciorul lovitura sauditului.
La finalul partidei, Dalei s-a dus la White si l-a …