FCSB, a doua victorie in acest sezon de Liga 1. Trupa lui Dica a castigat la Timisoara

ACS POLI TIMISOARA FCSB 0-1. Unicul gol al partidei a fost inscris de atacantul francez Eddy Harlem Gnohere (63), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren.Poli a jucat a doua repriza in zece oameni, dupa ce Alexandru Munteanu a fost eliminat in minutul 45+1, in urma unei intrari brutale la Junior Morais.La meci au asistat circa 20.000 de spectatori.FCSB a reusit a doua sa victorie consecutiva in campionat.ACS Poli Timisoara – FCSB 0-1 (0-0), Stadion “”Dan Paltinisanu”” – TimisoaraA marcat: Eddy Harlem Gnohere (63).Cartonas rosu: Alexandru Munteanu (ACS Poli, 45+1).Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucuresti); arbitri asistenti: Marius Nicoara (Drobeta-Turnu Severin), Alexandru Voda (Alba Iulia); arbitru de rezerva: Horia Gabriel Mladinovici (Bucuresti).