GERMANIA – ITALIA LIVE la EURO 2012

Postat la: 28.06.2012 13:21 Ultima actualizare: 28.06.2012 14:21

AFP / Mediafax Foto
A doua semifinala a EURO 2012, GERMANIA – ITALIA, este LIVE, de la 21.45, pe Stadionul National din Varsovia. Meciul este arbitrat de o brigada din Franta, condusa de centralul Stephane Lannsoy.Germania a castigat toate meciurile disputate la EURO 2012. In grupe, nemtii au invins Portugalia (1-0), Olanda (2-1) si Danemarca (2-1). In sferturile de finala Germania a eliminat Grecia, scor 4-2. Cel mai bun marcator la EURO 2012 este Mario Gomez, cu 3 reusite.”Suntem o echipa care nu trebuie sa reactioneze la jocul adversarului. Asta am incercat in ultimii doi ani si am reusit. Suntem la un nivel la care nu este nevoie sa ne ascundem de nimeni, trebuie doar sa jucam ce stim”,? a declarat Joachim Low inaintea partideiItalia a terminat pe locul doi in Grupa C, dupa doua remize, 1-1 cu Spania si 1-1 cu Croatia, si o victorie, 2-0 cu Irlanda. In sferturile de finala italienii au eliminat Anglia la lovituri de departajare (0-0 dupa 120 de minute). Di Natale, Pirlo, Cassano si Balotelli au marcat pentru Italia la EURO 2012.”Nu trebuie sa ne aparam aproape de poarta noastra. Am muncit mult in ultimii doi ani ca sa jucam …