Incidente la handbal, in semifinalele Ligii Nationale. Jandarmii au intervenit cu gaze lacrimogene la Constanta

Meciul dintre HC Dobrogea Sud si CS Dinamo Bucuresti a fost intrerupt in minutul 58 si 30 de secunde, la scorul de 26-24, miercuri seara, la Sala Sporturilor din Constanta. Partida conta pentru mansa a doua a semifinalelor Ligii Nationale, din cauza incidentelor provocate de suporteri, care au determinat interventia jandarmilor.

Jandarmii au facut uz de gaze lacrimogene in Sala Sporturilor impotriva fanilor dinamovisti, astfel ca atmosfera a devenit irespirabila si arbitrii au decis sa trimita cele doua echipe la vestiare. Meciul a fost reluat dupa aproximativ zece minute. Se pare ca un suporter dinamovist a fost transportat la spital. Scorul final al intalnirii a fost 27-25 pentrz HC Dobrogea Sud.Dinamo, campioana en titre, a castigat primul meci cu scorul de 27-19. Semifinalele se joaca dupa sistemul cel mai bun din trei …