LIGA 1 PLAY OUT, ultima etapa: ACS Poli Timisoara A RETROGRADAT, FC Voluntari va juca BARAJ cu Chindia Targoviste

ACS Poli Timisoara s-a impus la Chiajna, 1-0 ci Concordia, dar victoria nu a ajutat-o sa evite retrogradarea. Asta pentru ca FC Voluntari a remizat, 2-2, cu Juventus, pe prorpiul teren, dar meciul a fost considerat in deplasare. trupa lui Adrian Mutu a fost condusa de doua ori, ultima oara in minutul 85, dar a egalat in minutul 88 dintr-un penalty controversat, transformat cu emotii de Cernat: Stoian, portarul lui Juventus, a fost pe mingem, dar a respins-o in poarta!
ACS Poli Timisoara a terminat cu 27 de puncte, la fel ca FC Voluntari, dar este dezavantajata deoarece a beneficiat de rotunjire la injumatatirea punctelor!
Comitetul Executiv al FRF a decis ca barajul sa se dispute in sistem tur / retur pe 9, respectiv 13 iunie. Se vor confrunta FC Voluntari si Chindia Targoviste. “Ordinea disputarii partidelor va fi stabilita prin tragere la sorti”, a fost anuntul oficialilor …