LIGA NATIUNILOR. Franta-Olanda, meciul zilei. Programul complet al partidelor de duminica

LIGA NATIUNILOR. In primul meci al zilei de duminica, Ucraina a invins Slovacia cu 1-0 (gol marcat de Yarmolenko din penalty. ) si a ajuns la doua victorii din tot atatea meciuri, intr-o grupa din care mai face parte Cehia.
Programul de duminica din Liga Natiunilor:?
Seria A, Grupa 1:
21:45?Franta – Olanda
Seria B, Grupa 1:
16:00?Ucraina – Slovacia 1-0 (Yarmolenko 80″)
Seria B, Grupa 4:
19:00?Danemarca – Tara Galilor
Seria C, Grupa 3:
19:00?Bulgaria – Norvegia
21:45?Cipru – Slovenia?
Seria D, Grupa 1:
19:00?Georgia – Letonia?
Seria D, Grupa 4:
19:00?Macedonia – Armenia?
21:45?Lichtenstein – Gibraltar
Rezultatele inregistrate sambata in Liga Natiunilor:?
Seria A, Grupa 2:
19:00?Elvetia – Islanda 6-0 (Zuber 13″, Zakaria 23″, Shaqiri 53″, Seferovic 67″, Ajeti 71″, Mehmedi 82″)
Seria A, Grupa 4:
21:45?Anglia – Spania 1-2 (Rashford 11″ / Saul 13″, Rodrigo 32″)
Seria B, Grupa 2:
16:00?Irlanda de Nord – Bosnia & Hertegovina 1-2 (Will Grigg 90+3″ / Duljevic 36″, Saric 64″)
Seria C, Grupa 2
19:00?Finlanda – Ungaria 1-0 (Pukki 7″)
21:45?Estonia – Grecia 0-1 (Fortounis 14″)
Seria D, Grupa 2
19:00?Belarus – San Marino 5-0 (Stasevich 4″, Dragun 26″, 87″, Sarkova 67″, Kovalev 90+1″)
21:45?Luxemburg – Moldova 4-0 (Malget 34″, Thill 59″, Sinani 75″, Martins 83″)
Rezultatele inregistrate vineri in Liga Natiunilor:?
Seria A, Grupa 3:
21:45?Italia – Polonia 1-1 (Jorginho 78″ / Zielinski 40″)
Seria B, Grupa 2:
21:45?Turcia – Rusia 1-2 (Aziz 42″ / Cheryshev 13″, Dzyuba 49″)
Seria C, Grupa 1:
21:45?Albania – Israel 1-0 (Xhaka 55″)
Seria C, Grupa 4:
21:45?Lituania – Serbia 0-1 (Tadic 38″)
21:45?Romania – Muntenegru 0-0?
Seria D, Grupa 3:
19:00?Azerbaijan – Kosovo 0-0?
21:45?Insulele Feroe – Malta 3-1 (Edmundsson 31″, Joensen 38″, Hansson 52″ / Mifsud 42″)
Rezultatele inregistrate joi in Liga Natiunilor:?
Seria A, Grupa 1:
21:45?Germania – Franta 0-0
Seria B, Grupa 1:
21:45 Cehia – Ucraina 1-2 (Schick 4″/Konoplyanka 45+1″, Zinchenko 90+3″)
Seria B, Grupa 4:
21:45 Tara Galilor – Irlanda 4-1 (Lawrence 6″, Bale 18″, Ramsey 37″, Roberts 56″/S. Williams 67″)
Seria C, Grupa 3:
21:45 Norvegia – Cipru 2-0 (Johansen 21″, 42″)
21:45 Slovenia – Bulgaria 1-2 (Zajc 40″/Kraev 3″, 59″)
Seria D, Grupa 1:
17:00?Kazahstan – Georgia 0-2 (Chakvetadze 69″, Maliy 74″)
21:45 Letonia – Andorra 0-0
Seria D/Grupa 4:?
19:00 Armenia – Liechtenstein 2-1 (Pizzelli 30″, Barseghyan 76″/Wolfinger 33″)
21:45 Gibraltar – Macedonia 0-2 (Trickovski 19″, Alioski 35″)
Grupele Ligii Natiunilor:
Seria A
Grupa 1: Germania, Franta, Olanda
Grupa 2: Belgia, Elvetia, Islanda
Grupa 3: Portugalia, Italia, Polonia
Grupa 4: Spania, Anglia, Croatia
Seria B
Grupa 1: Slovacia, Ucraina, Cehia
Grupa 2: Rusia, Suedia, Turcia
Grupa 3: Austria, Bosnia-Hertegovina, Irlanda de Nord
Grupa 4: Tara Galilor, Irlanda, Danemarca
Seria C
Grupa 1: Scotia, Albania, Israel
Grupa 2: Ungaria, Grecia, Finlanda, Estonia
Grupa 3: Slovenia, Norvegia, Bulgaria, Cipru
Grupa 4: Romania, Serbia, Muntenegru, Lituania
Seria D
Grupa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *