Mircea Badea a vorbit, marti, la „Sinteza Zilei”, despre piesa care va reprezenta Romania la editia din acest an a concursului „Eurovision”.?
„M-a sunat astazi un cetatean la radio sa ne spuna ca noi ne-am batut joc de o piesa care a fost apreciata. Eu zic sa facem si un protest, un boicot. Pe mine nu ma reprezinta piesa asta” a spus Mircea Badea in pasa de la „Sinteza Zilei”.
„E o melodie cu hashtag. E anticorupta piesa. Si doi, e cam nemteasca, sa-i placa si domnului Werner Iohannis” a mai spus Mircea …


![[P] Cupa Mondială 2026, bilanț după primele meciuri: surprize, vedete în formă și ce urmează în lupta pentru calificare](https://www.news20.ro/wp-content/uploads/2026/06/Screenshot-2026-06-26-at-08.18.50-324x235.png)



