Napoli-Steaua 1-0. Ros-albastrii pierd calificarea in prelungiri

Cavani a spulberat visul Stelei de a merge in primavara Europa League. Atacantul lui Napoli a inscris singurul gol al formatiei sale, care s-a impus cu 1-0 pe stadionul San Paolo. Reusita a venit tarziu, in minutul 90, dar a fost suficienta pentru a le oferi o bucurie imensa italienilor, care astfel vor juca in 16-imile Europa League in detrimentul Stelei.

Lacatus a blocat-o perfect pe Napoli vreme de mai bine de 90 de minute, apoi Cavani a trimis mingea in poarta, din trei metri, la un corner executat de pe partea dreapta de Hamsik. “Putem vorbi de ghinion, am primit un gol in prelungiri. Vreau sa-mi felicit jucatorii pentru efort si atitudine. Daca reuseam sa fim concentrati si in acele minute ramase de jucat, probabil soarta calificarii ar fi fost alta. Regretam ca nu mergem mai departe, dar nu avem ce sa mai facem acum. Am avut doua sau trei situatii foarte bune de a marca, daca le concretizam, sigur ar fi avut alt rezultat meciul.