Petrolul, doar egal.

Cu un “11” alcatuit exclusiv din straini si cu avantaj pe tabela din minutul 6, gratie golului marcat in stil de mare atacant de Hamza, ploiestenii s-au jucat cu ocaziile si s-au vazut egalati spre final.
La inceputul saptaminii, Hamza se plingea ca nu vede cu ochiul drept, dupa altercatia pe care avut-o pe mare si pe uscat cu garzile de corp ale primarului Mazare, dar ieri a aparut fara nici o vinataie, insa in mare dispozitie de joc, potrivit gsp.ro.
?
La chiar prima faza de poarta, s-a comportat precum o facea Van Basten in urma cu 25 de ani, a atacat la prima bara centrarea buna a lui Boudjemaa si a marcat cu capul, inclusiv cu partea afectata pe plaja din Mamaia.
1-0 si Ceahlaul a ingenuncheat, dar Priso, sut alaturi din pozitie buna (12), si mai ales Camara, blocat perfect de Jovici (19), n-au majorat scorul. S-a jucat fotbal bun si in continuare, cu multe ocazii de poarta pina la pauza. Geraldo a salvat din fata portii (33), Cinu a ratat …