Poli Timisoara – CSU Craiova 0-2: Alerta pe Bega, oltenii merg spre Europa!

Tehnicianul Ionut Popa a declarat ca ACS Poli Timisoara risca sa retrogradeze, daca nu se vor aduce doi-tre jucatori. El a afirmat ca CS Universitatea Craiova a fost echipa mai buna in meciul de vineri seara, scor 2-0, din Liga I.”Craiova a fost mai buna, e greu sa castigi impotriva lor cand nu ai un jucator in teren atatea minute. Istvan Kovacs a arbitrat excelent. I-am zis lui Baluta sa nu mai comenteze la toate deciziile jucatorilor nostri. Noi, daca nu aducem doi-tre jucatori, retrogradam”, a declara Popa la Digisport.
Formatia CS Universitatea Craiova a invins, vineri, in deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa ACS Poli Timisoara, in etapa a XIII-a a Ligii I.
Golurile au fost marcate de Martici, in minutul 27, si Burlacu, in minutul 89.
ACS Poli a avut un jucatori eliminat in minutul 33, cand Tiganasu a primit cartonasul rosu pentru un fault la Mitrita.
Antrenorul Devis Mangia a declarat ca jucatorii de la CS Universitatea Craiova sunt multumiti de victoria din meciul cu ACS Poli Timisoara, apreciind ca este foarte greu sa castigi pe …