Raul Gonzalez a fost omagiat pe stadionul Santiago Bernabeu

de Leila Bolat Publicat la: 23.08.2013 11:58 Ultima actualizare: 23.08.2013 12:04

Fostul fotbalist emblematic al echipei Real Madrid, Raul Gonzalez, a purtat din nou tricoul gruparii madrilene, pentru o repriza, joi, la un meci organizat in onoarea sa, pe stadionul Santiago Bernabeu, informeaza AFP.
Fotbalistul in varsta de 36 de ani a jucat in prima repriza pentru Real Madrid, iar in a doua pentru actuala sa echipa, Al Sadd (Qatar). El a inscris si un gol, in minutul 23, sub privirile regelui Juan Carlos al Spaniei.

Madrilenii s-au impus cu scorul de 5-0 la “Trofeul Bernabeu”, celelalte patru goluri fiind marcate de Isco “58, Karim Benzema “78 (penalti) si Jese “81, “87.
Raul, care a evoluat pentru Real Madrid in perioada 1994-2010, a stabilit un record de meciuri jucate (741) si de goluri marcate (323) pentru gruparea madrilena, inainte de …