ROMANIA-ARMENIA 1-0. Victorii si pentru Danemarca si Muntenegru VEZI CLASAMENTUL

ROMANIA-ARMENIA 1-0. Romania a ratat o prima ocazie importanta in minutul 9, cand Mkhitaryan a trimis o pasa gresita la mijlocul terenul, iar tricolorii au plecat pe contraatac, insa Bogdan Stancu a trimis pe langa poarta, de la marginea careului. Armenii au raspuns prin Barseghyan, care i-a depasit pe Tosca si Benzar, dar Tatarusanu a intervenit excelent si a respins din pozitie de unu la unu cu atacantul armean. Cu cinci minute inainte de pauza, Florin Andone a trimis mingea in poarta printr-o executie spectaculoasa cu calcaiul, dar golul a fosta nulat corect pentru ofsaid.
ROMANIA-ARMENIA 1-0. In minutul 53, Voskanyan a comis hent in propriul careu, iar centralul Ivan Bebek a aratat punctul de la 11 metri si l-a eliminat pe armean, pentru cumul de cartonase galbene. Penalty-ul executat de Bogdan Stancu a fost insa aparat de Meliksetyan. In minutul 66, Andone a ratat incredibil din cativa metri. Benzar a centrat in fata portii de pe partea dreapta, dar Florin Andone a fost blocat in ultimul moment de Yedigaryan. Intrat in minutul 81, la prima atingere a mingii, Alex Maxim a trimis in poarta, dar reusita a fost anulata pentru ofsaid! Mijlocasul lui Mainz a impins in plasa un balon sutat de Benzar, aflat in pozitie regulamentara. Mingea parea sa fie oricum pe spatiul portii. Maxim a marcat golul victoriei in prelungiri, printr-o deviere cu calcaiul, din cativa metri, dupa o centrare excelenta a lui Benzar! Maxim a marcat al treilea gol la echipa nationala.
Romania:?Tatarusanu – R. Benzar, Chiriches (cpt.), Tosca, Cr. Ganea – Pintiliis, N. Stanciu – Chipciu (A. Popa 68), Balutas?(Ivans 74), B. Stancu (Maxim 81) – Fl. …