Romania-Grecia 3-1 in amicalul din Austria. Experiment reusit pentru Victor Piturca

min 90. Final de meci, unul reusit pentru o echipa experimentala a lui Piturca in fata unei nationale a Greciei mult mai experimentata si deja calificata la turneul final Euro 2012
min 84. Torje are o noua sansa de gol dupa ce a intrat in careul grec si din coltul suprafetei de 6 metri a trimis mingea paralel cu poarta
min 81. GOOOOOOOL Romania. Chipciu profita de o gafa a apararii Greciei si trimite mingea in poarta goala
min 79. O centrartea foarte buna a lui Lazar, de pe partea stanga a atacului, si Papp, din 6 metri, trimite foarte bine, putin pe langa
min 77. O noua faza buna pentru Romania dar, pe rand, suturile lui Stancu si Papp sunt respinse de apararea greaca
min 75. Sansa mare de gol pentru Romania dar Torje, singur in mijlocul careului grecilor suteaza violent, la cativa metri peste poarta
min 71. O noua lovitura libera pentru greci care au incercat o schema. De data aceasta, insa, apararea a fost la post
min 61. GOOOOOOOOOOOOOOL Romania.”Dodel” reuseste o capodopera in Austria si trimite din mijlocul careului o “bomba” sub transversala
min 49. Ocazie pentru Romania dupa ce Torje face o cursa buna pe partea dreapta, centreaza in fata portii dar Tanase ajunge la minge cu o fractiune de secunda prea tarziu
min 46. A inceput repriza secunda a unui meci mult mai animat acum, decat a fost in primele 20 de minute
min 45. Pauza la Altach
min 34. Grecia egaleaza dupa ce Karagounis il executa din lovitura libera pe imobilul Balgradean
min 33. Primul cartonas galben vazut de Neagu
min 17. GOOOOOOL Romania. Torje suteaza de la marginea careului, dupa ce mingea a trecut prin careul grecilor pe la Mazilu, iar portarul Kapino nu a reusit sa retina