Romania – Grecia doar 0-0 la Bucuresti. Ce sanse mai are Nationala sa se califice la turneul final Euro-2016

de Luminita Turcu, Adrian Tone – Mediafax Publicat la: 07.09.2015 23:46 Ultima actualizare: 07.09.2015 23:47

Reprezentativa de fotbal a Romaniei a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, luni, pe Arena Nationala, in compania selectionatei Greciei, in etapa a opta a grupei F de calificare la Campionatul European din 2016.

Romania: Tatarusanu – Papp, Chiriches, Grigore, Rat – Hoban (Andone “80), Pintilii – Torje, Budescu (Sanmartean “64), Maxim (Popa “64) – Keseru. Selectioner: Anghel Iordanescu
Grecia: Karneis – Kitsiou, Papastathopoulos, Manolas, Holebas – Aravidis, Tziolis – Samaris, Fortounis (Kone “54), Fetfazidis (Vyntra “46) – Mitroglou (Karelis “87). Selectioner: Kostas Tsanas

Cartonase galbene: Papp “78 / Holebas “68, Manolas “90
Meciul a fost arbitrat de Aleksei Kulbakov, din Belarus, ajutat la cele doua linii de Vitali Maliutin si Oleg Maslianko. Arbitri aditionali au fost Sergei Tsinkevici si Viktor Simusik, iar rezerva Dmitri Zhuk.
La partida au asistat au asistat aproximativ 38.000 de spectatori, in tribune fiind prezent si premierul Victor Ponta.
In minutul 78 al meciului, crainicul stadionului a anuntat ca Simona Halep s-a calificat in sferturi de finala la US Open, informatie primita cu urale de spectatori.
Dupa opt etape, Romania are patru victorii, scor 1-0 cu Grecia, 1-0 cu Finlanda, …