ROMANIA-POLONIA 0-3 si calificarea la CM 2018 este aproape compromisa. Incidente GRAVE pe Arena Nationala VIDEO

ROMANIA POLONIA 0-3. “Tricolorii” au avut o evolutie extrem de slaba, iar polonezii au controlat categoric meciul, elevii lui Daum nevand nicio ocazie clara de a marca. Polonezii au deschis scorul in minutul 11, prin Grosicki. Acesta a avut o actiune individuala, a trecut de 5 romani si a marcat cu un sut de la 10 metri. Romanii au inceput bine a doua repriza si a avut cateva minute foarte bune. Totusi, ofensiva “tricolorilor” nu a avut niciun rezultat pe tabela de marcaj. In plus, tot polonezii au marcat. In minutul 84,?Lewandowski a primit?mingea la marginea careului, a trecut de fundasii romani si a tras in diagonala. Golul trei a venit in minutul 90. Lewandowski a fost faultat in careu de Dragos Grigore. Tot atacantul polonez executat si a transformat fara emotii.?
Clasament grupa E

Au mai ramas de jucat:
26 martie 2017:
Armenia – Kazahstan (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, Romania – Danemarca (ora 21:45)
10 iunie 2017:
Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Armenia, Polonia – Romania (ora 21:45)
1 septembrie 2017:
Kazahstan – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Polonia, Romania – Armenia (ora 21:45)
4 septembrie 2017:
Armenia – Danemarca (ora 19:00), Muntenegru – Romania, Polonia – Kazahstan (ora 21:45)
5 octombrie 2017:
Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, Romania – Kazahstan (ora 21:45)
8 octombrie 2017:
Danemarca – Romania, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00)
Castigatoarele grupelor se vor duce direct la Mondialul din Rusia, 2018. Cele mai bune 8 locuri secunde merg la baraj (echipa de pe “9” in clasamentul separat al locurilor doi va ramane acasa).

Christoph Daum, reactie INCREDIBILĂ dupa Romania-Polonia 0-3. “Arata-mi un antrenor care se asteapta la asta!”
ROMANIA POLONIA 0-3. In minutul 42 meciul? a fost intrerupt din cauza tortelor aruncate de fanii romani pe teren. FRF primise deja un avertisment de la FIFA astfel ca, cel mai probabil, urmatorul meci de acasa, cu Danemarca, dinmartie 2017, se va juca …