SIMONA HALEP – ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE VIDEO ONLINE 2017, la Stuttgart. LIVE STREAMING DIGI SPORT 2

SIMONA HALEP – ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT.?Simona Halep e la un meci distanta de prima semifinala din 2017. Dupa victoria clara obtinuta in fata Barborei Strycova, cu 6-2 6-3, cea mai buna jucatoare din Romania o va intalni pe letona Anastasija Sevastova, in sferturile de finala ale turneului WTA Premier de la Stuttgart.
SIMONA HALEP – ANASTASIJA SEVASTOVA LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT.?
Halep, care n-a reusit sa ajunga mai sus de faza sferturilor de finala in niciun turneu jucat in actualul sezon, se afla intr-o forma foarte buna – ea nu a pierdut niciun set in cele trei meciuri jucate pe zgura in 2017. Este vorba despre cele doua confruntari din Fed Cup, de saptamana trecuta, cu Heather Watson si Johanna Konta si de cea cu Strycova, din runda precedenta de la Stuttgart.?
Si urmatoarea ei adversara, Sevastova, vine tot dupa o victorie in fata lui Konta,?6-3 7-5, in optimile de finala ale turneului Premier din Germania. Anterior, in primul tur, ea trecuse de Sam Stosur, cu?6-1 4-6 6-3.
Cea mai buna performanta a letonei in 2017 o reprezinta?semifinala jucata la Dubai, acolo unde a fost …