SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND 4-6, 5-7 si romanca rateaza finala de la Stuttgart

SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND 4-6, 5-7
Laura Siegemund se califica in finala, dupa ce inchide meciul cu un break la 0. 6-4 7-5 pentru germanca.
SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND 4-6, 5-6, momente grele pentru Simona
SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND 5-4, Simona serveste pentru a duce meciul in decisiv
Continua seria break-urilor.?Halep?trece din nou in avantaj.?5-3?pentru aceasta.
Tenis spectaculos in setul secund, 3-3 dupa patru break-uri consecutive.
Simona Halep pierde primul set, 4-6.
SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND 2-4 in primul set
Partida de azi va fi transmisa IN DIRECT de Digi Sport 2 si nu va incepe mai devreme de ora 19:30. In cealalta semifinala, care va fi tot IN DIRECT la Digi Sport 2, Kristina Mladenovic o va intalni pe Maria Sharapova.?
SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT 2 Calificata pentru a doua oara in semifinalele turneului de la Stuttgart, Simona Halep are de luat o revansa impotriva Laurei Sigimund. In singura intalnire directa, anul trecut la Stuttgart, in optimile de finala, Siegemund s-a impus clar, in doua seturi, scor 6-1, 6-2.
“Stiu foarte bine impotriva cui voi juca, pentru ca am evoluat impotriva ei aici, anul trecut, in primul meci si cred ca am luat doar trei game-uri. Sper ca maine sa am un meci mai bun. Stiu ca publicul va fi de partea ei, dar voi incerca sa ma bucur de meci si voi dat totul pentru a invinge”, a spus Halep despre urmatorul meci.
SIMONA HALEP – LAURA SIEGEMUND LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT 2. La finalul partidei, romanca s-a declarat extrem de multumita de evolutia sa din partida cu Sevastova, vorbind si despre viitoarea adversara din semifinale.
“Sunt foarte fericita ca am ajuns in semifinale a doua oara aici. Am evoluat bine, stiu ca nu a fost usor. Cred ca am facut unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon, m-am simtit foarte bine.
Meciul cu Laura Siegemund va fi greu, publicul va fi de partea ei, sper sa fac o partida cat mai buna”, a spus Halep dupa meciul de ieri.
Meciul Simonei Halep impotriva nemtoaicei este programat astazi, de la ora 19:30,dupa prima semifinala, care le va pune fata in fata pe Maria Sarapova si pe Kristina Mladenovici (ora 17:00).
UPDATE. Simona Halep a inceput tarziu, dupa ora locala 22.00, sfertul de finala de la Stuttgart si a aratat o usoara lipsa de concentrare la debut, fiind cu gandul, poate, la acel dublu 6-0, de anul trecut, din finala de la Bucuresti. Fara calitati fizice impresionante, Sevastova este o jucatoare experimentata, sireata, cu executii surpinzatoare. Letona are insa o oarecare lejeritate in anumite momente si caderi in evolutie, iar Halep a stiut cand sa o penalizeze, impunandu-se fara probleme.
In primul set, Simona Halep a condus cu 3-1, dupa un break in ghemul al patrulea, dar Sevastova a facut rebreak. Nici in urmatoarele trei ghemuri jucatoarele nu si-a fructificat serviciul. Aceasta serie a fost intrerupta de jucatoarea romana, la scorul de 5-3, cu un seviciu solid, care a pus capat setului, cu 6-3, dupa 31 de minute de joc.

Simona Halep si-a continuat evolutia buna in setul secund, castigand patru ghemuri la rand. A facut apoi o pauza, permitandu-i adversarei sa ia un ghem, pe propriul serviciu, apoi romanca a incheiat conturile, cu 6-1, dupa o ora de joc.
In faza urmatoare, Halep o va intalni, sambata, nu inainte de 19.30, pe Laura Siegemund, locul 49 WTA, care a trecut, in sferturi, dupa un meci-maraton, de peste trei ore, de sportiva ceha Karolina Pliskova locul 3 WTA si cap de serie numarul 2.?Germana a invins-o clar pe Halep anul trecut, tot la Stuttgart, cu scorul de 6-1, 6-2, in optimile de finala.
In cealalta semifinala vor evolua, sambata, de la ora 17.00, sportiva franceza Kristina Mladenovic, locul 19 WTA, si rusoaica Maria Sarapova, fara clasament WTA, beneficiara a unui wild card.
Calificarea in penultimul act este recompensata …