SUEDIA ANGLIA 0-1 TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE in sferturile de finala ale CM 2018. Cine castiga va intalni Rusia sau Croatia

SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE. SUEDIA ANGLIA, meci din sferturile de finala de la CM 2018, va fi arbitrat de Bjorn Kuipers (Olanda). TVR transmite, sambata, de la ora 17:00, SUEDIA ANGLIA LIVE VIDEO STREAMING ONLINE.
SUEDIA – ANGLIA 45″ – PAUZĂ: SUEDIA – ANGLIA 0-1
SUEDIA – ANGLIA 45″ – sansa uriasa de 2-0 ratata de Sterling, scpaat singur cu Olsen
SUEDIA – ANGLIA 39″ – Henderson prinde un sut bun, dar rateaza tinta
SUEDIA – ANGLIA 30″ – A marcat MAGUIRE, cu capul, din pasa lui Young! SUEDIA – ANGLIA 0-1
SUEDIA – ANGLIA 19″ – Kane nu nimereste poarta; ocazie buna pentru britanici
SUEDIA – ANGLIA 12″ – Claesson trage de la distanta, dar sutul sau nu gaseste poarta
SUEDIA – ANGLIA 11″ – Lingaard trimite pe poarta, dar in bratele lui Olsen
SUEDIA – ANGLIA 1″ – a inceput al treilea sfert de finala de la CM 2018
SUEDIA – ANGLIA este LIVE VIDEO STREAMING ONLINE AICI, AICI si AICI.
SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE. Echipele de start in meciul SUEDIA – ANGLIA
SUEDIA: Olsen – Krafth, Lindelof, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen. Selectioner Janne Andersson.
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Dele Ali, Henderson, Lingard, Young – Kane, Sterling. Selectioner: Gareth Southgate.

SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE. Suedia si Anglia s-au mai duelat de doua ori in cadrul Campionatului Mondial, ambele partide incheindu-se la egalitate: 1-1 la CM 2002 (faza grupelor) si 2-2 la CM 2006 (faza grupelor). Ultima intalnire a avut loc in 2012, intr-un meci amical: SUEDIA – ANGLIA 4-2. TVR 1 si TVR HD transmit, sambata, de la ora 17:00, SUEDIA ANGLIA LIVE VIDEO STREAMING ONLINE.

SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE. Castigatoarea meciului SUEDIA – ANGLIA va juca in semifinale cu invingatoarea dintre Croatia si Rusia. Cel mai bun rezultat pentru SUDIA la Cupa Mondiala ramane finala jucata in 1958 in fata Braziliei, la editia pe care a gazduit-o, in timp ce ANGLIA a devenit campioana in 1966, tot pe teren propriu, dupa un ultim act cu RFG, decis in prelungiri, prin celebrul gol controversat al lui Geoff Hurst. SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE.
SUEDIA ANGLIA TVR LIVE VIDEO STREAMING ONLINE. “Fotbalul este un joc care se joaca in echipa. Noi stim cum am ajuns aici. Dar acum ne vom concentra pe un singur lucru, viitorul nostru adversar. Vom face tot posibilul si vom vedea ce se va intampla. Nu ne vom reduce ambitiile acum. Noi avem o …