VIITORUL – DINAMO 0-1: “Cainii” trag de titlu, au urcat pe podiumul Ligii 1

UPDATE: Gheorghe Hagi: Am jucat bine pana in minutul 60, schimbarile nu au adus niciun plus
Antrenorul echipei FC Viitorul, Gheorghe Hagi, a declarat, duminica, dupa infrangerea din meciul cu Dinamo Bucuresti, scor 1-0, ca formatia sa a jucat bine pana in minutul 60 si a precizat ca jucatorii introdusi in repriza a doua nu au adus niciun plus.
“Trebuia sa castigam. Am avut multe ocazii, am jucat bine pana in minutul 60. Schimbarile nu au adus niciun plus si am primit gol pe o greseala colectiva. Cand pierzi de maniera asta nu ai cum sa nu fii suparat. Trebuia sa avem cel putin 2-0 la pauza. Jucatorii care au intrat au fost nepregatiti pentru ritmul meciului”, a spus Hagi la Digisport.

UPDATE: Echipa Dinamo Bucuresti a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia FC Viitorul, intr-un meci din etapa a treia si a urcat pe ultima treapta a podiumului Ligii I.
Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Costache, in minutul 82, care a plecat din jumatatea proprie la lansarea lui Bumba si l-a invins pe Buzbuchi cu un sut plasat la coltul scurt de la 8 metri.
FC Viitorul: Tordai (Buzbuchi “56) – Dumitras, Hodorogea, M. Constantin, Boli – Lopez, Mladen, Dumitrescu (Fl. Coman “63) – Vina, Tucudean, Eric (Herea “63). Antrenor: Gheorghe Hagi.
Dinamo Bucuresti: Penedo – Dudea (Romera “79), Nedelcearu (Katsikas “46), Marici, St. Filip – Busuladzici, Anton – Costache, Bumba, Albin (Nemec “60) – Rivaldinho. Antrenor: Cosmin Contra.
Cartonase galbene: Dumitras “65, Mladen “68, M. Constantin “72, Tucudean “84 / St. Filip “31, Anton “39, Costache “82.

VIITORUL – DINAMO LIVE VIDEO ONLINE 2017 DIGI SPORT. LIVE STREAMING DOLCE SPORT.?Neinvinsa la Ovidiu, Dinamo vrea sa continue seria rezultate pozitive. FC Viitorul-Dinamo, este in direct la Digi Sport. Look tv si Dolce Sport, de la ora 18:00
?Atat Gica Hagi, managerul tehnic al campioanei, cat si Cosmin Contra, antrenorul principal al “cainilor”, sunt tentati sa trimita diseara pe terenul de la Ovidiu rezervele, dupa cum sustine gsp.ro. Astfel, “Regele” ai va trimite pe teren pe Doru Dumitrescu, Hodorogea, Eric si Dumitras, iar Taru, Nedelcu, Ganea si Chitu vor fi menajati. Va fi primul meci al lui Eric in tricoul noii sale echipe. In plus, Hagi a spus de nenumarate ori ca are destule solutii bune din produsele de la “Academia Hagi”.
ontra nu va miza pe?Penedo, Nedelcearu, Busuladzic si Filip, in timp ce restul titularilor vor fi trecuti pe banca de rezerve. In locul lor vor aparea Alin Dudea, Luka Maric, Valentin Costache, Paul Anton, Juan Albin si Claudiu Bumba