Mai multe tronsoane de drumuri naționale sunt închise duminică dimineață din cauza zăpezii. De asemenea, traficul este restricționat pe altele.
Mașini în trafic iarnaFoto: AGERPRES
Potrivit centrului Infotrafic, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile, este închisă circulația pe următoarele tronsoane de drumuri:
- A1 Sibiu – Deva, tronsoanele km 224 – 238 Boița – Sibiu și 254 – 292 Săliște – Cunța, județul Sibiu. Circulația rutieră a fost deviată pe DN1/DN7;
- DN 22 Râmnicu Sărat, județul Buzău – limita cu județul Brăila;
- DN 2B municipiul Buzău – limită județul Brăila.
- Pe DN 2 Mărăcineni – Oreavul, județul Buzău și ieșire din municipiul Râmnicu Sărat – limită cu județul Vrancea, se circulă dirijat, controlat, cu antemergător.
TRAFIC RESTRICȚIONAT (autovehicule cu masa mai mare de 7,5 tone);
- DN 22 limită județul Buzău – municipiul Brăila;
- DN 2B limită județul Buzău – municipiul Brăila.
TRAFIC RESTRICȚIONAT (autovehicule cu masa mai mare de 3,5 tone):
- DN 2C Costești, județul Buzău – limită cu județul Ialomița.
De asemenea, drumul judeţean 106 A Răşinari – Păltiniş a fost închis circulaţiei, duminică dimineaţă, pentru a permite drumarilor să îl deszăpezească.





