Euro 2020: Programul complet al turneului final / Partidele care vor avea loc la București – Fotbal

​Bucureștiul a găzduit, sâmbătă, tragerea la sorţi a grupelor Campionatului European din 2020. Dacă va trece de barajul Ligii Națiunilor, România va juca în Grupa C, alături de Olanda, Ucraina și Austria. Mai jos puteți vedea programul complet al competiei ce va avea loc în vara anului viitor, în perioada 12 iunie – 12 iulie.

Daca se va calfica la turneul final, România va întâlni, la București, Austira și Ucraina. Meciul cu Olanda s-ar disputa la Olanda.

Citește și: Tragerea la sorți a grupelor pentru EURO 2020 / Olanda, Ucraina și Austria, în posibila grupă a României

​Programul Campionatului European din 2020, stabilit după tragerea la sorţi care a avut loc sâmbătă, la Bucureşti, potrivit News.ro:

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia – Italia (21:00 Central European Time, la Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Ţara Galilor – Elveţia (15:00, Baku)

Grupa B: Danemarca – Finlanda (18:00, Copenhaga)

Grupa B: Belgia – Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia – Croaţia (15:00 Wembley)

Grupa C: Austria – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (18:00, Bucureşti)

Grupa C: Olanda – Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Câştigătoarea play-off-ului C – Cehia (15:00, Glasgow)

Grupa E: Polonia – Câştigătoarea play-off-ului B (18:00, Dublin)

Grupa E: Spania – Suedia (21:00, Bilbao)

Marţi, 16 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D – Portugalia (18:00, Budapesta)

Grupa F: Franţa – Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda – Rusia (15:00, St Petersburg)

Grupa A: Turcia – Ţara Galilor (18:00, Baku)

Grupa A: Italia – Elveţia (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (15:00, Bucureşti)

Grupa B: Danemarca – Belgia (18:00, Copenhaga)

Grupa C: Olanda – Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia – Câştigătoarea play-off-ului B (15:00, Dublin)

Grupa D: Croaţia – Cehia (18:00, Glasgow)

Grupa D: Anglia – Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D – Franţa (15:00, Budapest)

Grupa F: Portugalia – Germania (18:00, Munchen)

Grupa E: Spania – Polonia (21:00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia – Ţara Galilor (18:00, Roma)

Grupa A: Elveţia – Turcia (18:00, Baku)

Luni, 22 iunie

Grupa C: Câştigătoarea playăoff-ului D sau A – Olanda (18:00, Amsterdam)

Grupa C: Ucraina – Austria (18:00, Bucureşti)

Grupa B: Rusia – Danemarca (21:00, Copenhaga)

Grupa B: Finlanda – Belgia (21:00, St Petersburg)

Marţi, 23 iunie

Grupa D: Cehia – Anglia (21:00, Londra)

Grupa D: Croaţia – Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Câştigătoarea play-off-ului V – Spania (18:00, Bilbao)

Grupa E: Suedia – Polonia (18:00, Dublin)

Grupa F: Germania – Câştigătoarea play-off-ului A sau D (21:00, Munchen)

Grupa F: Portugalia – Franţa (21:00, Budapesta)

*Primele două clasate din fiecare grupă şi patru echipe de pe locul trei se vor califica în faza următoare.

Sâmbătă, 27 iunie

1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam)

2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică, 28 iunie

3: 1C – 3D/E/F (18:00, Budapesta)

4: 1B – 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D – 2E (18:00, Copenhaga)

6: 1F – 3A/B/C (21:00, Bucureşti)

Marţi, 30 iunie

7: 1D – 2F (18:00, Dublin)

8: 1E – 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

Vineri, 3 iulie

Sfert 1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (18:00, Sankt Petersburg)

Sfert 2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (21:00, Munchen)

Sâmbătă, 4 iulie

Sfert 3: Câştigătoarea optimii 1 – Câştigătoarea optimii 3 (18:00, Baku)

Sfert 4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (21:00, Roma)

Marţi, 7 iulire

Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 1 – Câştigătoarea sfertului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 – Câştigătoarea sfertului 3 (21:00, London)

Duminică, 12 iulie: Câştigătoarea semifinalei 1 – Câştigătoarea semifinalei 2 (21:00, Londra)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *