Secția de Terapie Intensivă a Spitalului de Ortopedie-Traumatologie Foișor din București a fost evacuată pentru nebulizare, după ce la o parte dintre pacienți s-au descoperit germeni multirezistenți, anunță reprezentanții spitalului, care vorbesc despre „pacienți cu patologie septică severă, în stare gravă, cu germeni multurezistenți – inclusiv pacienți internați sau pozitivați COVID-19 în cursul tratamentelor chirurgicale”. Spitalul Foișor are în total 28 de paturi ATI, dintre care două alocate pentru pacienți COVID-19. Spitalul nu a precizat câți pacienți erau internați în secția ATI la momentul evacuării.
Articol în curs de editare.

![[P] Goluri, parade și succes. Ei sunt fotbaliștii care pot da lovitura la Turneul Final](https://www.news20.ro/wp-content/uploads/2026/06/Screenshot-2026-06-24-at-18.29.09-324x235.png)




