VIDEO SuperLiga: CFR Cluj, victorie fabuloasă împotriva rivalei locale

Știri din aceeași categorie

Echipa Binelui în acțiune! – Ziarul Nationalul

Pe 22 martie, magia, generozitatea și bucuria s-au întâlnit...

Echipa Binelui în acțiune!

Pe 22 martie, magia, generozitatea și bucuria s-au întâlnit...

Cum să alegi materialele potrivite pentru mese personalizate

Poză de Zac Gudakov pe Unsplash.com Crearea unei mese personalizate...

De ce să alegi o firmă specializată pentru curățenia spațiului tău comercial

Sursa foto: Pexels.com Menținerea unui spațiu comercial curat și igienic...

DISTRIBUIE!

Universitatea Cluj – CFR a fost ultimul meci etapei a șasea din SuperLiga României. Echipa lui Andrea Mandorlini s-a impus cu scorul de 4-3, la capătul unui meci în care „șepcile roșii” au condus cu 2-0.

Jucatorii celor de la CFR ClujFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Universitatea Cluj, eșec dramatic deși a condus cu 2-0

Universitatea Cluj și CFR au oferit cel mai spectaculos meci din etapa cu numărul șase din SuperLiga României.

Cu o asistență ridicată pe Cluj Arena, formația antrenată de Andrea Mandorlini a reușit să ia toate cele 3 puncte, cu toate că meciul părea să fie al gazdelor.

Partida a început cum nu se poate mai bine pentru echipa pregătită de Toni Petrea.

Ianis Stoica a deschis scorul în minutul 10 al jocului cu un șut din prima, iar același Ianis Stoica a făcut 2-0 (min 39) pentru „șepcile roșii” din pasa lui Alexandru Chipciu.

Până la pauză, CFR a redus din diferență prin Otele (min 45+3), care a profitat de o ezitare a lui Miron și l-a executat pe Iliev.

În a doua repriză, meciul a continuat să fie intens, iar Avounou a restabilit egalitatea în minutul 56, după ce inițial Otele a lovit bara.

Multipla campioană a României a trecut la conducerea partidei (min 68), în urma unei faze fixe la care Ajeti a înscris cu o lovitură de cap.

Ianis Stoica și-a continuat meciul excelent, iar jucătorul adus de la FCSB a obținut și o lovitură de la 11 metri, transformată de Dan Nistor (min 78).

Oaspeții nu au renunțat și au continuat să atace, iar reușita decisivă a venit în minutul 82, când Jefte a înscris cu un șut cu stângul.

Cu această victorie, CFR Cluj a acumulat 10 puncte și a urcat pe locul 4 în SuperLiga României. De partea cealaltă, Universitatea Cluj a rămas pe locul 12 cu 6 puncte.

SuperLiga, programul etapei a 6-a

18 august

Petrolul Ploiești – FC U Craiova 1948 4-3

Universitatea Craiova – UTA Arad 3-0

19 august

FC Botoșani – Oțelul Galați 0-0

FC Voluntari – Dinamo București 2-3

20 august

Rapid București – Farul Constanța 3-1

FCSB – Poli Iași 2-1

21 august

Sepsi OSK – Hermannstadt 1-1

Universitatea Cluj – CFR Cluj 3-4

spot_img