CFR Cluj – ACS Poli Timisoara 1-0. CFR este campioana de iarna a Ligii 1. CLASAMENT

CFR Cluj s-a impus cu greu pe propriul teren in fata lui ACS Poli Timisoara, scor 1-0, dupa un meci in care portarul banatenilor Catalin Straton a facut minuni intre buturi, dar nu si-a putut ajuta echipa sa plece cu macar un punct.
Djokovic a avut doua ocazii uriase, dar Straton a intervenit de fiecare data perfect. Portarul echipei viola nu a mai avut ce face la lovitura de cap a brazilianului Vincius, din prelungirile primei reprize. Dan Petrescu a trait la intensitate maxima fiecare ocazie a jucatorilor sai – s-a asezat in genunchi dupa o faza in care Omrani nu a ajuns la minge.
Mult mai calm a fost Ionut Popa. Nu s-a putut bucura si de un gol al lui Poli, care a pierdut cu 0-1.?CFR a ramas fara infrangere pe teren propriu. Mai are de disputat in …