JO 2008: Romania, invinsa de Franta, scor 34-36, intr-un meci pentru locurile 5-8

spot_img

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa de Franta, scor 34-36, intr-o partida de clasament care a contat pentru locurile 5-8. Partida a avut nevoie de doua reprize de prelungiri de cate 5 minute, dupa ce la finalul meciului scorul era egal, 27-27. Si dupa o prima incercare de departajare, la fianul primelor doua reprize de 5 minute, cele doua nationale se aflau tot la egalitate, 31-31.

La finalul celei de-a doua reprize de prelungiri, Franta s-a impus cu 36-34.

Cele doua nationale s-au mai intalnit o data la Beijing, in faza grupelor, cand Romania s-a impus cu 34-26.

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa, marti, de Ungaria, scor 30-34 (14-16), in sferturile de finala ale competitiei olimpice de la Beijing si a pierdut sansa de a lupta pentru o medalie.

In urma victoriei de astazi cu Franta, Romania va juca mai departe, sambata, cu selectionata Suediei, tot intr-un meci de clasament, pentru locurile 7-8.