LIGA 1. Etapa a 11-a a inceput cu doua victorii ale oaspetilor. Rezultate si programul complet al rundei

CSM Poli Iasi a fost invinsa, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de ACS Poli Timisoara, in primul meci al etapei a 11-a a Ligii 1. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Draghici, in minutul 61, cu latul din 7 metri, dupa o cursa de 60 de metri a lui Seroni si o centrare din partea stanga.
Al doilea meci al zilei s-a jucat in Ardeal, intre ASA Targu Mures si CFR Cluj. Felipe Nascimento (min. 16), Andrei Muresan (min. 55) si Omrani (min. 83) au dus scorul la 3-0 pentru CFR, iar Zicu a redus din diferenta, in minutul 84.