Mihaela Buzarnescu, in semifinale la Strasbourg. Joi a castigat cu 6-0, 6-3

Meciul Mihaela Buzarnescu – Su Weis Hsieh a durat 71 de minute si s-a incheiat cu victoria jucatoarei noastre, scor 6-0, 6-3. Pentru Mihaela este a treia semifinala pe care o atinge in acest an, dupa cele de la Hobart si Praga.
Buzarnescu le-a invins anterior la Strasbourg pe Magda Linette, 4-6, 7-6, 6-3 si pe Elena Rybakina, 6-3, 7-6.
In semifinale, ea o va intalni pe invingatoarea dintre Dominika Cibulkova si Samantha Stosur. Cealalta semifinala este deja stabilita: Ashleigh Barty vs Anastasia Pavlyuchenkova.
La Nurnberg, celalalt turneu feminin al saptamanii, Sorana Cirstea asteapta ca ploaia sa permita desfasurarea meciului ei din sferturile de finala cu invingatoarea dintre Putintseva si Riske, meci intrerupt din cauza conditiilor meteo …