Mutu marcheaza la debutul noului sezon din Serie A, dar Fiorentina nu obține decat un egal la Bologna

spot_img

Știri din aceeași categorie

DISTRIBUIE!

Fiorentina a obtinut un punct in deplasarea de la Bologna, unde a remizat, scor 1-1, in meciul de deschidere al noului sezon din Serie A. Adrian Mutu a intrat din postura de rezerva si a inscris golul egalizator, dupa ce Pablo Daniel Osvaldo deschisese scorul pentru gazde.

Internationalul roman, in varsta de 30 de ani, care a intrat pe teren la pauza, in locul lui Jovetici, a controlat o pasa pe jos in centrul careului in minutul 64 si, cand mingea s-a oprit, a inscris cu un sut sub bara transversala.

In cealalta partida a serii, AC Milan s-a impus in deplasarea de la Siena, grație celor doua goluri inscrise de Pato. Acesta a deschis scorul in minutul 29, insa Ghezzal a restabilit egalitatea cinci minute mai tarziu. Tabela de marcaj a fost inchisa in minutul 48, cand Pato și-a trecut in cont „dubla”.