RAPID – INAINTE MODELU 1-0. Ultimul meci pentru Pancu pe vechiul Giulesti

UPDATE: Rapid Bucuresti s-a impus in fata celor de la Inainte Modelu, scor 1-0, in ultimul meci inainte ca stadionul Giulesti sa fie modernizat. A fost si ultimul meci din cariera lui Daniel Pancu, care a cantat alaturi de galerie la final.

Stadionul “Valentin Stanescu” a vibrat pentru ultima data. Mii de fani au vrut sa ia parte la un moment istoric. Meciul propriu-zis a avut un ritm bun, peste nivelul Ligii a 3-a.
Unicul gol al partidei cu Modelu a fost marcat de Marian Vlada, in minutul 41. Repriza secunda a fost marcata de doua momente. Primul, in minutul 73, a fost coregrafia fanilor din peluza, care au intins o imagine superba cu doua ipostaze ale lui Pancone: jucator de legenda si antrenor.
Al doilea a fost momentul in care Pancu a intrat pe teren, in minutul 76, in cantecele frenetice ale fanilor.?

?
Partida de azi va reprezenta totodata si meciul de retragere al lui?Daniel Pancu, cel care ocupa acum functia de antrenor al giulestenilor.
GSP.ro va prezinta in galeria foto de mai jos cum arata placheta pe care o va primi Pancu pentru intreaga sa cariera in tricoul alb-visiniu si ultimul bilet de acces pe stadionul Giulesti inainte de demolare.
Bilete pentru partida cu Inainte Modelu sunt unele speciale. Pancu le-a semnat, transmitandu-le fanilor un mesaj: “Mereu unul dintre voi, mandru de destinul meu”.
Pentru acest eveniment au venit suporteri chiar si de la Alba Iulia:”Tinem cu Rapid din anii 80, de cand eram copil. Am fost la primul …