Rapid umileste Steaua cu 5-1. Gigi Becali a plecat inainte de pauza de la stadion

Rapidul s-a impus cu un categoric 5-1 in special datorita unui joc foarte slab in defensiva al ros-albastrilor. Ionita (minutele 7 si 18), Cesinha (22″), Marius Constantin (33″ din penalti) si Helder (74″) au fost marcatorii unui Rapid aflat intr-o zi de gratie.

Patronul Stelei, Gigi Becali, nu a mai suportat umilinţa de pe tabelă ?n meciul cu Rapid şi a plecat de la stadion la jumătatea meciului.

RAPID: Bornescu – Sapunaru, M. Constantin, Ad. Iordache, Bozovic, – Matici, Lazar – Grigorie, Spadacio, Cesinha – Ionita
Rezerve: Straton, Helder, Iencsi, Herea, Raduta, I. Iordache, Gauracs

STEAUA: Tatarusanu – Emeghara, Tudose, Jelev, P. Marin – Nicolita, Ov. Petre, Toja, Cr. Tanase – Kapetanos, B. Stancu
Rezerve: Zapata, Parpas, Golanski, Arman Karamian, Baciu, Plesan, Surdu