Rednic a inceput cu stangul al patrulea mandat la Dinamo. “Cainii”, al cincilea meci fara victorie in Liga 1

DINAMO-DUNĂREA CĂLĂRASI LIVE VIDEO ONLINE STREAMING DIGI SPORT 1-1 (D. Popa – min. 56 / Mediop – min. 22). La primul meci al lui Mircea Rednic ca antrenor al lui Dinamo (al patrulea mandat), oaspetii au deschis scorul prin senegalezul Mediop Ndiaye (22).
Dinamo a reusit egalarea dupa pauza, prin Daniel Popa (56), introdus in debutul reprizei secunde de Rednic.
Dinamo a avut mai multe ocazii de gol, printre care si o bara, prin Robert Moldoveanu (89). Echipa antrenata de Dan Alexa a terminat meciul in zece oameni, Alexandru Munteanu fiind eliminat in prelungiri.
Meciul a fost precedat de un moment de reculegere in memoria lui Ilie Balaci, fost jucator la Dinamo in finalul carierei.
Dinamo a ajuns la sase meciuri consecutive fara victorie, doua egaluri, patru esecuri.